• 18

  shtator

  Konkursit Mbarëkombëtar të Letërsisë Satiriko-Humoristike Niko Nikolla.

  Programi i Konkursit Mbarëkombëtar të Letërsisë Satiriko-Humoristike Niko Nikolla      Pogradec-Tushemisht  18-20 shtator 2021      ...

  Pogradec
  18-09-2021 00:00
  Ka Perfunduar
 • 29

  tetor

  Festa e Verërave dhe Gështenjave

  29-30 Tetor 2021, rezervo fundjavën në qytetin e bukur të Pogradecit. Bashkohu në Festën e Verërave dhe Gështenjës në edicionin e saj të 27-...

  Qendër
  29-10-2021 11:00
  Ka Perfunduar
 • 28

  tetor

  Konkursi Vera më e mirë e Kuqe dhe Bardhë

  Konkursi i Verës më të mirë. Të gjithë personat që duan të bëhen pjesë e këtij konkursi janë të lutur të paraqesin 2 shishe (Vera e viti...

  Salla e Këshillit Bashkiak
  28-10-2021 11:00
  Ka Perfunduar
 • 30

  tetor

  Konkursi i Poezisë më të mirë për Verën!

  Në kuadër të Festës së Verërave dhe Gështenjës e cila do të mbahet më 29-30 Tetor 2021, Bashkia Pogradec organizon Konkursin e Poezisë më ...

  Qendër
  30-10-2021 12:00
  Ka Perfunduar
 • 30

  tetor

  Konkursi i Pikturës më të mirë

  Në kuadër të Festës së Verërave dhe Gështenjës e cila do të mbahet më 29-30 Tetor 2021, Bashkia Pogradec organizon Konkursin e Pikturës më...

  Qendër, para Pallatit të Kulturës
  30-10-2021 13:00
  Ka Perfunduar
 • 28

  nntor

  Festat e 28-29 Nëntorit (Programi)

  Per daten 28 Nentor aktivitetet nisin prane Bashkise Pogradec me ngritjen e Flamurit Kombetar perpara godines dhe aktivitet artikstiko-kulturor nga Qe...

  Bashkia Pogradec
  28-11-2021 10:00
  Ka Perfunduar
 • 27

  nntor

  Shperndarje të Titujve "Krenaria dhe Mirënjohja e Qytetit"

  Ne daten 27 Nentor, Bashkia Pogradec do te shperndaje disa Tituj Nderi te miratuara me VKB per figura dhe personalitete te spikatura te qytetit ne fus...

  Qendra Kulturore
  27-11-2021 11:00
  Ka Perfunduar
 • 21

  korrik

  Dita e Liqenit!

  Nesër 21 qershor, në kuadër të "Ditës së Liqenit" Ju presim tek sheshi trëndafilave me plot aktivitete, panair artizanal, muzikë etj. -Ora 10:...

  Qender
  21-07-2021 00:00
  Ka Perfunduar
 • 26

  shkurt

  26 Shkurt, Ekspozitë fotografike nga Felix Bilani

  Pas mbylljes në Tiranë, ditën e shtunë, më datë 26.02.2022, në qytetin e Pogradecit çelet hapet ekspozita "Natura lux et anima" e fotografit F...

  Qendra Kulturore
  26-02-2022 18:00
  Ka Perfunduar
 • 18

  mars

  Ekspozitë nga piktori Gentian Zeka

  Ditën e Premte, dt 18 Mars, ora 18:00 në sallën e Galerisë së Artit pranë Qendrës Kulturore "Lasgush Poradeci", çelim ekspozitën vetjake të ...

  Qendra Kulturore
  18-03-2022 18:00
  Ka Perfunduar
 • 23

  prill

  150-vjetori i lindjes së Gjergj Pekmezit.

  Bashkia Pogradec organizon aktivitetin, ne nder të personalitetit kombëtar Gjergj Pekmezi, me rastin e 150-vjetorit të lindjes së tij. Aktiviteti ...

  Qendra Kulturore
  23-04-2022 11:00
  Ka Perfunduar
 • 05

  maj

  5 Maji, Homazhe për Dëshmorët e Atdheut.

  Bashkia Pogradec organizon ceremoninë e homazheve për Dëshmorët e Atdheut. Nderim dhe respekt për ata që kanë dhënë jetën për lirinë e Pog...

  Varret e Dëshmorëve
  05-05-2022 10:00
  Ka Perfunduar