• 10

  mars

  “MES ÇARÇAFËVE”

  Nesër në mbrëmje, datë 03 Tetor Ora 19:00, Në sallën e shfaqjeve të Qendrës Kulturore "Lasgush Poradeci", do të keni mundësinë të ndiq...

  Kinema
  10-03-2022 19:00
  Ka Perfunduar
 • 21

  tetor

  Festa e Vererave dhe Geshtenjes 2022

  Organizojme per vitin e 28-te radhazi festen me te madhe te Pogradecit, Festa e Vererave dhe Geshtenje. Nuk do te mungoje as kete vit spektakli, gastr...

  Qender, Pogradec
  21-10-2022 19:00
  Ka Perfunduar
 • 23

  janar

  Kolonia “Ngjyrat e Dimrit në Pogradec”

  Nesër, dt 23 janar, ora 13.00 tek Galeria e Artit çelja e Ekspozitës “Ngjyrat e Dimrit në Pogradec” e realizuar nga një Koloni Ndërkombëta...

  Galeria e Arteve
  23-01-2023 13:00
  Ka Perfunduar
 • 14

  qershor

  Festivali i Kukullave "Xinxifilo" 2023

  Nis edicioni 17-të i Festivalit të Teatrit të Kukullave "XINXIFILO" 14-17 Qershor, aq i dashur dhe pritur nga Ju. Këtë vit trupat pjesëmarrëse ...

  Kinema
  14-06-2023 10:00
  Ka Perfunduar
 • 17

  qershor

  Sezoni Veror 2023 në Pogradec!

  #Pushonëflladinpogradecar Ditën e Shtunë datë 17 Qershor çelim sezonin veror, me shumë aktivitete dhe koncert muzikor. Nisja e aktiviteteve or...

  Odeon
  17-06-2023 10:00
  Ka Perfunduar
 • 30

  gusht

  79-Vjetori i Çlirimit të Pogradecit

  Në kuadër të "79-vjetorit të Çlirimit të Pogradecit" Ju ftojmë që të bëheni pjesë e homazheve që do të kryhen pranë Lapidarit të Brigad...

  Lapidari i Brigadës XV
  30-08-2023 10:00
  Ka Perfunduar
 • 30

  gusht

  79-Vjetori i Çlirimit të Pogradecit

  Në kuadër të "79-vjetorit të Çlirimit të Pogradecit" Ju ftojmë që të bëheni pjesë e homazheve që do të kryhen pranë Lapidarit të Brigad...

  Lapidari i Brigadës XV
  30-08-2023 10:00
  Ka Perfunduar
 • 21

  shtator

  EU mobility week

  Sektori i Rinisë në bashkëpunim me Shoqatën ‘Unë Gruaja’ do të organizojnë disa aktivitete në kuadër të Javës Evropiane të Lëvizshmë...

  Qender
  21-09-2023 10:00
  Ka Perfunduar
 • 23

  shtator

  "MIO, BASHKËKOHËSIT DHE ARTISTËT E RINJ"   

  Galeria Kombëtare e Arteve ka kënaqësinë t’ju ftojë në hapjen e ekspozitës lëvizëse me titull "MIO, BASHKËKOHËSIT DHE ARTISTËT E RINJ", ...

  Galeria e Arteve
  23-09-2023 18:00
  Ka Perfunduar
 • 20

  tetor

  Festa e Verërave dhe Gështenjës 2023

      https://www.youtube.com/watch?v=ufR8qGTY8ns...

  Sheshi para Pallatit te Kultures
  20-10-2023 16:00
  Ka Perfunduar
 • 26

  shtator

  Bashkia Pogradec i akordon Kristaq Kocit titullit të nderit “Krenaria e Qytetit"

  Bashkia Pogradec, Ditë e martë datë 26.9.2023 , Ora 11.00 në Sallën e Këshillit Bashkiak organizon ceremoninë e ndarjes së titullit të nderit...

  Salla Keshillit Bashkiak
  26-09-2023 11:00
  Ka Perfunduar
 • 04

  nntor

  Java Hungareze ne Pogradec

  Java Hugareze në Pogradec vjen me disa aktivitete datë 4 Nentor, e shtunë. Ekspozitat: - SÁNDOR PETÖFI “Rreth Botës” - ANNA KÓNYA  “Fr...

  Pallati Kultures
  04-11-2023 17:00
  Ka Perfunduar