• 06

  janar

  70 vjet Teatri i Kukullave në Pogradec, Xinxifilo.

  Ju ftojmë në Festivalin e Kukullave në Pogradec, nga data 1-5 Qershor. Ceremonia e hapjes në ODEON ora 19:00 dhe më pas vijojnë sipas datava dhe...

  Odeon
  06-01-2022 19:00
  Ka Perfunduar
 • 18

  qershor

  Sezoni Veror 2022 në Pogradec!

  PROGRAMI ÇELJA E SEZONIT TURISTIK      Ora 10:00 Pritja e të ftuarve nga Kryetari Z. Ilir Xhakolli  -Bashkia Pogradec Ora 10:30 Hapja e even...

  Odeon
  18-06-2022 10:30
  Ka Perfunduar
 • 28

  korrik

  "Vallja e Yjeve"

  - VALLJA E YJEVE - Duke filluar nga nesër mbrëma, datë 28 Korrik, Ora 20:30, në Odeonin e qytetit do të fillojë Festivali "VALLJA E YJEVE", nj...

  Odeon
  28-07-2022 20:00
  Ka Perfunduar
 • 28

  korrik

  110-vjetori i ngritjes se Flamurit ne Gurin e "Kamjes"

  Në kuadër të 110-vjetorit të shpalljes së Pavarësisë së Krahinës së Pogradecit dhe ngritjes së Flamurit Kombëtar në "Gurin e Kamjes" ju f...

  Guri i Kamjes
  28-07-2022 10:00
  Ka Perfunduar
 • 02

  gusht

  Ikona e muzikes Greke "GLYKERIA" ne Pogradec

  Këngëtarja e madhe greke, Glykeria vjen në Pogradec. Për 2 orë live ajo do të këndojë në Odeonin e qytetit. Mos mungo në Pogrqdec në datën...

  Odeon
  02-08-2022 20:00
  Ka Perfunduar
 • 12

  gusht

  Ekspozitë nga TASO 12-25 Gusht

    TASO-GRAVURA nje ekspozite retrospektive nga Anastas Kostandini - Taso Ju pres kete te premte , 12 Gusht 2022 / ora 19.00 / Galeria e Artit, Pogr...

  Galeria e Artit
  12-08-2022 19:00
  Ka Perfunduar
 • 25

  gusht

  Mini Maratona e Notit "Agron Ruvina" Pogradec

  Bashkia Pogradec në bashkëpunim me Qendrën Multifunksionale dhe Visit Pogradec organizojnë në dt 25 Gusht 2022, Mini Maratonën "Agron Ruvina". P...

  Plazh
  25-08-2022 16:00
  Ka Perfunduar
 • 27

  gusht

  MOTO FEST POGRADEC 2022

  Për herë të parë në qytetin e Pogradecit  Bashkia Pogradec, Biker-Brummi-Hilfe, MC Eagle  dhe Sherlock Irish Pub organizojnë superfestën "SO...

  Plazh
  27-08-2022 18:30
  Ka Perfunduar
 • 13

  shtator

  “Nderojmë Dhimitër Pasko ( Mitrush Kutelin) me rastin e 115 vjetorit të lindjes“.

  Bashkia Pogradec organizon aktivitetin “Nderojmë Dhimitër Pasko ( Mitrush Kutelin) me rastin e 115 vjetorit të lindjes“. Datë 13 shtator 2022...

  Galeria e Artit
  13-09-2022 12:00
  Ka Perfunduar
 • 24

  shtator

  Mokra N'Fest edicioni 3-te

  Edicioni i 3-të i Mokra N'Fest. Promovim i Kulturës, traditave, kulinarisë, Monumenteve të Natyrës etj. Mokra e Siperme dhe Mokra e Poshtme  duk...

  Selce e Poshteme
  24-09-2022 10:00
  Ka Perfunduar
 • 08

  tetor

  TË ZHVESHUR POR BASHKË, 8-9 TETOR

  TË ZHVESHUR POR BASHKË (A do bëhet ky vend?) Në Pogradec dt. Tetor. e qeshura & Loti kaq pranë Inovacion artistik ku ndërthuren gjin...

  kinema
  08-10-2022 19:00
  Ka Perfunduar
 • 10

  tetor

  Misto Cici, 120 vjetori i lindjes

  Je i/e apasionuar pas fotografisë? Ju ftojmë në aktivitetin kushtuar 120 vjetorit të lindjes së fotografit pogradecar Misto Cici, ditën e hën...

  Odeon
  10-10-2022 00:00
  Ka Perfunduar